wtorek, 25 września 2012

Rowerowy Weekend z Platinium Fitness!


Rowerowy Weekend z Fitness Platinium!

Już od 28 września 2012 Krakowem zawładną cykliści. "Weekend Rowerowy" to wydarzenie inaugurujące nową kampanię sieci Platinium Fitness - Bicycle Friendly, promującą ruch rowerowy oraz ekologiczny i zdrowy styl życia. A rozpocznie go piątkowa Masa Krytyczna współorganizowana właśnie przez Platinium Fitness.

Masa Krytyczna to nieformalny ruch społeczny, polegający na organizowaniu spotkań maksymalnie licznej grupy rowerzystów i ich wspólnym przejeździe przez miasto. Spotkania te odbywają się pod hasłem "My nie blokujemy ruchu, my jesteśmy ruchem" i mają na celu zwrócenie uwagi władz i społeczeństwa na zwykle ignorowanych rowerzystów oraz propagowanie ekologicznych środków transportu i zdrowego stylu życia. Pierwsza Masa Krytyczna odbyła się w San Francisco 25 września 1992 roku i odbywa się do dzisiaj w każdy ostatni piątek miesiąca. Idea szybko rozeszła się na inne miasta USA, dzisiaj odbywa się już w kilkuset miastach na całym świecie, a w Krakowie od 2005 roku. 

Wrześniowa, Krakowska Masa Krytyczna współorganizowana ze stowarzyszeniem Kraków Miastem Rowerów i Fitness Platinium odbędzie się pod nazwą "MASA 500" (planowana jest rekordowa ilość uczestników 500 osób). Platinium Fitness, aby dać wyraz poparcia dla tej wyjątkowej inicjatywy rowerowej, ufundował dla każdego uczestnika specjalnie zaprojektowana na tę okazję koszulkę CHOOSE BIKE. Sieć fitness klubów zdecydowała się
włączyć w tę akcję, ponieważ w pełni popiera idee propagowane przez stowarzyszenie Kraków Miastem Rowerów, jak również samą Masę Krytyczną. Wśród Klientów Fitness Platinium jest wielu rowerzystów dla których już w tym roku, przez cały okres wiosenno - letni organizowano, odbywające się zwykle w weekendy darmowe wycieczki rowerowe prowadzone przez doświadczonych instruktorów programu Spinning®. 

Kluby sieci Fitness Platinium już dzisiaj są gotowe na przyjęcie rowerzystów, przed każdym z nich są zainstalowane specjalne stojaki. Coraz więcej Krakowian przyjeżdża do Klubu na jednośladach i w związku z tym Platinium planuje powiększenie parkingu rowerowego.  Będzie starać się również, aby każdy Klub sieci Platinium Fitness otrzymał certyfikat "Przyjazny Rowerom" wydawany przez Fundację  Partnerstwo dla Środowiska.


W okresie jesienno – zimowym, kiedy pogoda nie zachęca do jazdy na zewnątrz, ale również w lecie, gdy brakuje czasu na dalszą wycieczkę Fitness Platinium proponuje Spinning®. Ten jedyny oryginalny program kolarstwa na rowerach stacjonarnych funkcjonuje obecnie w 85 krajach świata i zrzesza ponad 200 000 certyfikowanych instruktorów. Spinning® nie jest, jak niektórzy błędnie go postrzegają, aerobikiem na rowerze. Został stworzony przez profesjonalnego kolarza, a wszystkie techniki stosowane w trakcie zajęć są wiernym odzwierciedleniem jazdy w terenie. Główną zaletą tej formy aktywności jest jej prostota, która sprawia, że każdy niezależnie od wieku czy ogólnej kondycji fizycznej może bez obaw ją uprawiać. W trakcie treningu monitorowana jest akcja serca uczestnika, przez co możliwe jest odpowiednie dostosowanie intensywności. 

Dlatego też, wielu rowerzystów na okres jesienno – zimowy, aby pozostać w formie i mieć możliwość odbywania regularnych treningów wybiera właśnie Spinning®, a osoba Mai Włoszczowskiej - polskiej zawodniczki kolarstwa górskiego, wicemistrzyni olimpijskiej z Pekinu, złotej medalistki mistrzostw świata w wyścigu elity MTB oraz w maratonie MTB, wielokrotnej wicemistrzyni i mistrzyni Europy, a także ambasadorki programu w Polsce chociażby to potwierdza. Wszystkie kluby sieci Platinium Fitness są Oficjalnymi Centrami Spinning®. Sesje prowadzone są przez certyfikowanych instruktorów na oryginalnych rowerach marki Spinner®, a rozbudowany grafik zajęć od wczesnych godzin porannych do późnowieczornych sprawia, że program ten dostępny jest absolutnie dla każdego. 

Piątkowa Masa Krytyczna rozpocznie się o godzinie 18:00 na Rynku Głównym, przed pomnikiem Adama Mickiewicza. A dla tych, którzy będą jeszcze spragnieni  rowerowych wrażeń lub po prostu wolą Spinning®, Fitness Platinium przygotował w sobotę 29 września
darmowe zajęcia Spinning®, które odbywać się będą w klubach sieci Platinium o każdej pełnej godzinie od 10:00 do 16:00. Aby wziąć udział w zajęciach konieczna jest wcześniejsza telefoniczna rezerwacja w jednym z wybranych Klubów. Natomiast niedziela 30 września należeć będzie do Rowero-sportowej gry miejskiej z nagrodami. Celem gry jest eksploracja miasta na rowerze w poszukiwaniu punktów kontrolnych na których to każdy z uczestników będzie miał do wykonania określone zadanie. Uczestnictwo w grze, dające szansę na wygranie wspaniałych nagród jest darmowe, a jedynym warunkiem jest posiadanie roweru. Aby wejść do gry wystarczy wysłać wiadomość zawierającą imię i nazwisko oraz adres e-mail uczestnika za pośrednictwem fanpage Spinning(R) Platinium Team – gra rozpocznie się na parkingu Platinium Fitness na ul. Lea 213 o 10:00.

Atrakcji jak widzą Państwo jest nie mało. Zapraszamy, więc serdecznie na świetną zabawę podczas Rowerowego Weekendu z Fitness Platinium!

Więcej informacji na temat weekendu rowerowego znajdą Państwo na stronie wydarzenia: http://www.facebook.com/events/156649997809737/

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz